FootGolf

Prvé FootGolfové ihrisko na Liptove ktoré vyrastie už tento September (2021). Kedže futbal je na slovensku najpopulárnejším športom a vie ho hrať snáď každý, rozhodli sme sa Vám spríjemniť pobyt u nás. Ihrisko budú môcť využívať hotelový hostia ale aj široká verejnosť. Je pre Vás prichystaných 6 jamiek, ktoré treba prejsť 3x pretože footgolf sa hrá na 18 jamiek. Cena jednej hry 18 jamiek je 7€ pre dospelého a 5€ pre deti do 17r. Futbalovú loptu velkosti 5 si môžete priniesť vlastnú, ale zapožičať na recepcii hotela za 2€/hru.

ZÁKLADNÉ PRAVIDLÁ

_________________

FootGolf sa hrá s futbalovými loptami veľkosti 5, 1 lopta pre každého hráča. V skupine sú max 4 hráči. Počas hry sa môžu nosiť len tenisky alebo turfy. Nie sú povolené futbalové kopačky ani golfové topánky. Lopta je kopaná z odpaliska po fareway na jamku. Hráč, ktorý dostal loptu do jamky v najmenšom počte kopov, vyhráva. Hráč s najnižším skóre sa považuje za víťaza. Výsledky sa zapisujú do scorekarty ktorú dostanete na recepcii. Štartový kop môže byť vykonaný len zo zeme a hráč môže kopať s ľavou alebo pravou nohou.
Kopy môžu byť vykonané len s týmito časťami nohy:

  • vnútorná strana
  • vonkajšej strane
  • špička nohy
  • valcovanie s podrážkou pre nohy
  • kopanie s pätou

Každý kontakt s loptou sa počíta ako jeden kop. Nehrateľná lopta pod stromom, kríkom, biozóne alebo podobne - sa vyberá nie bližšie k jamke a hráč si priráta jeden trestný kop. Každá lopta kopnutá za plot alebo na parkovisko je v "Oute". Lopta sa potom hodí na pomyselné pretnutie trajektórie kopu a hráč si priráta jeden tresný kop.

Upozornenie: Na ihrisku sa nebehá, nekričí ani nenadáva. Každá osoba spôsobujúca škody na ihrisku bude vyzvaná, aby okamžite opustila ihrisko bez vrátenia platby. Prosím, nechajte rýchlejšie hrajúcich hráčov predbehnúť vašú skupinu. Buďte zdvorilí ku ostatným hráčom.

viac info na http://www.footgolf.sk/