Liptov

Nekonečné množsto aktivít, tak to Vám ponúka malebný Liptov. Či už si plánujete užiť aktívny oddych na horách alebo kľudný oddych napríklad v aquaparkoch na strednom  Slovensku, tak okolie hotela je ako stvorené pre Vás. Samozrejme ak ste milovníkmi kultúry a lákajú Vás prírodne pamiatky, lokalita Hotela Demänová ponúka viacero možností na výlety

  • Jasná Nízke Tatry

Jasná Nízke Tatry

Najväčšie lyžiarske stredisko s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka na severnej i južnej strane Chopku nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Na vrchol Chopku sa dopravíte najmodernejšími lanovkami Funitel alebo 15-miestnou kabínkou. Stredisko ponúka 50 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov a aj na usporiadanie pretekov svetovej úrovne.

  • Aquapark  Tatralandia

Aquapark Tatralandia

Najväčší celoročný vodný areál zábavy a relaxu na Slovensku, ktorý je od hotela vzdialený len 7 km. Leží v nádhernej scenérii hôr pri severnom brehu priehrady Liptovskej Mary s výhľadom na Nízke a Západné Tatry. Tatralandia ponúka 14 bazénov, 28 smýkačiek, zábavné atrakcie, tropický raj, Holiday Surf Waves a mnoho ďaľšieho. Na svoje si príde naozaj každá veková kategória.

aquapark bešeňová
  • Aquapark Bešeňová

Aquapark Bešeňová

Ak Vás lákajú termálne pramene, tak vodný svet Bešeňová je jasná voľba. Vo vodnom parku Bešeňová na Váš čaká 9 celoročných bazénov - 4 termálne a 5 s čírou vodou. Bazén s vlnami a mnoho tobogánom zabaví aj najmenších členov rodiny. Skvelé miesto na oddych je vzdialené len 13 minút po diaľnici D1. 

mesto liptovský mikuláš
  • Mesto Liptovský Mikuláš

Mesto Liptovský Mikuláš

Od hotela je najbližsie mesto Liptovský Mikuláš (4 km), ktorý leží v strede Liptovskej kotliny v nadmorskej výške 576 m, na pravom brehu Váhu. Obklopujú ho najvyššie a najkrajšie pohoria Slovenska. Ich hrebene presahujú 1500 m. V Liptovskom Mikuláši nájdeme pamiatky ako: Rímskokatolícky Kostol sv. Mikuláša, Pongrácovská kúria, Prvý stoličný dom, Straussovský dom, Župný dom, Jezuitský kláštor, Evanjelický kostol, Synagóga, Čierny orol, Kaštieľ Vranovo v Palúdzke alebo aj Kostol sv. Petra z Alkantary v Okoličnom.

liptovská mara
  • Liptovská Mara

Liptovská Mara

Samostatnou kapitolou je vodná priehrada Liptovská Mara. Ponúka široké využitie pre aktívny, ale aj pasívny oddych. Vďaka svojej veľkosti si právom zaslúži prívlastok - Slovenské alebo Liptovské more. Liptovská Mara sa v letných mesiacoch využíva na kúpanie a rôzne vodné športy, toto stredisko oddychu a relaxu sa nachádza v blízkosti hotela, približne 9km. 

havránok
  • Havránok

Havránok

Havránok je archeologická lokalita nad priehradným múrom Liptovskej Mary a múzeum v prírode. Bolo tu objavené keltské opevnenie osady Kotínov s druidskou svätyňou z 1. storočia pred Kr. Odkrytá bola obetná šachta s oltárikom a milodarovými obeťami, kamenné cesty so stĺporadím, ako aj keltské napodobeniny antických mincí. V 12. až 15. storočí tu bola slovanská osada, stál tu stredoveký zemepanský drevený hrádok, opevnený palisádami s priekopou a s obytnou vežou. Na svoje si príde každá veková kategória, ktorá má rada históriu. Je to spojenie ľahkej turistiky a histórie. 

demänovská ľadová jaskyňa
  • Demänovská ľadová jaskyňa

Demänovská ľadová jaskyňa

Atraktívna a turistami vyhľadávaná ľadová jaskyňa je jednou z prvých známych jaskýň na svete. Jaskyňa, ktorá bola známa už v stredoveku, je po Dobšinskej ľadovej jaskyni v Slovenskom raji druhá najväčšia svojho druhu na Slovensku. Vchod do jaskyne leží v nadmorskej výške 840 m, asi 90 m nad dnom doliny. Je prístupný serpentínovým chodníkom z parkoviska. Je vytvorená v štyroch poschodiach s celkovou dĺžkou takmer 2,5 km. Z jaskynných chodieb zaradili 650 m do prehliadkovej trasy (trvanie prehliadky 45 minút).

demänovská jaskyňa slobody
  • Demänovská jaskyňa slobody

Demänovská jaskyňa slobody

Demänovská jaskyňa slobody je súčasťou obrovského podzemného krasového systému v Demänovskej doline pod Nízkymi Tatrami. Má jedinečnú kvapľovú výzdobu, ktorá ju radí medzi najkrajšie jaskyne v Európe. Vchod do jaskyne leží v nadmorskej výške 870 m a je prístupný serpentínovým chodníkom z parkoviska. Návštevníci jaskyne majú k dispozícii dve prehliadkové trasy, dlhšia meria 2 150 m (trvanie prehliadky 100 minút), kratšia 1 150 m (trvanie prehliadky 60 minút).