Týchto 50 značených trás Liptova má dĺžku viac ako 14 000km.
Ďumbier je s výškou 2043 m n.m. najvyšším vrcholom Nízkych Tatier. Výstup na vrchol však nepatrí medzi najnáročnejšie. Trasa je plynulá, doplnená o úžasné výhľady na obe strany Nízkych Tatier. Liptov, Spiš, Horehronie, Západné a Vysoké Tatry či Slovenské rudohorie sú ako na dlani.
Prosiecka a Kvačianska dolina patria medzi najnavštevovanejšie lokality letnej turistiky v Liptove. Pre svoju nenáročnosť sú obľúbené hlavne u rodín s deťmi. Turistická trasa v tejto lokalite je, okrem mlynov Oblazy, vodopádu či drevených rozhľadní, doplnená aj o náučný chodník. Nenáročná poldenná túra dvoma zaujímavými dolinami v Chočských vrchoch. Začiatok aj koniec túry je v obci Prosiek, ktorá sa nachádza severne od vodnej nádrže Liptovská Mara.
Baranec (2184 m n.m.) je vrch vynímajúci sa nad Liptovským Mikulášom. Spolu s Kriváňom je dominantnou súčasťou panorámy mesta a neodškriepiteľne patrí aj medzi jeden z najnavštevovanejších vrcholov Západných Tatier a celého Liptova. Jedným z dôvodov je aj skutočnosť, že trasa na Baranec môže byť okruhom, doplneným o zastávku na Žiarskej chate.
Veľký Choč (1611 m n.m.) je jedinečný kopec, ktorý je vďaka svojej polohe a výške veľmi dobrým výhľadovým bodom. Ponúka ďaleké panoramatické výhľady na všetky svetové strany. Vychutnáte si z neho netradičný pohľad na Západné Tatry a Liptov budete mať celý ako na dlani. Výstup na Veľký Choč je zaujímavý aj preto, že sa naň dá dostať z viacerých východiskových bodov. Túry sú možné z Valaskej Dubovej, Lúčok, Jasenovej, ale aj Vyšného Kubína.
Sivý vrch (1805 m n.m.) je súčasťou Západných Tatier, pričom je dostupný ako z oblasti Hút, tak z Bobrovca. Túra naň nepatrí medzi najnáročnejšie, no rozhodne je jednou z najkrajších. Hlavne výhľady na Liptov a Oravu stoja zato.
Ľahkou prechádzkou z Bielej Púte po žltej turistickej značke popri hoteli Ostredok a popri rozhľadni Ostredok ponúkajúcej úžasný výhľad na hrebeň a Demänovskú dolinu sa dostanete až k Symbolickému cintorínu obetí Nízkych Tatier, Demänovskej Jaskyni a spať rovnakou trasou.
Cieľom je vrchol Babiek (1566 mn.m.), ktorý síce nepatrí medzi tie najvyššie, no tým že je vysunutý mimo hlavného hrebeňa, ponúka výhľady na Liptovskú kotlinu, Nízke Tatry, Chočské vrchy a na východ do doliny Parichvost. Svahy Babiek sú trávnaté, s riedkym lesom, čo je pre lyžovanie ideálne.
Siná a Bôry sú bezpochyby prírodným klenotom Demänovskej doliny. Táto túra je pomerne dlhá a vedie po žltej značke od Demänovskej jaskyne slobody na Sinú (1560) a Bôry (1888) na vrchol Poľana (1890), ktorý sa nachádza v hlavnom hrebeni Nízkych Tatier. Ďalej cez Tri vody do Jasnej, odkiaľ sa dá pokračovať žltou naspäť k Demänovskej jaskyni slobody alebo si môžete tento úsek skrátiť linkovým autobusom.